تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
۹ تیر ۱۳۹۸
0 بازدید
بدون نظر


تمامی موتور های جاور برقی برای اینکه بتوانند به خوبی فعالیت خود را انجام دهند از دو بلبرینگ در دو سر ابتدا و انتهای موتور بهره می گیرند. برخی مواقع به دلیل ضربه و یا کثیفی و خراب یاین بلبرینگ ها صدایی بسیار نا هنجار از موتور جارو برقی تولید می شود که کار با جارو برقی را مشکل می کند.

در واقع باید اینگونه توضیح داد که یکی از اصلی ترین مشکلات جارو برقی صدای زیاد موتور جارو برقی است که یکی از عمده ترین دلایل صدای بلند جارو برقی خرابی و یا کثیفی بلبرینگ های جارو برقی می باشد. بسته به مدل و نوع جارو برقی بلبرینگ ها ممکن است تفاوت هایی جزئی با هم داشته باشند ولی آنچه که مهم است بدانید این است که هر موتور جارو برقی دو بلبرینگ در دو سر شافت خود دارد.

برای اینکه این مشکل مرتفع شود پس از اینکه اطمینان پیدا کردید که خرابی و صدای زیاد جارو برقی به دلیل خرابی  بلبرینگ ها است باید به موتور جاروبرقی دسترسی پیدا کنید. قبلا توصیه می کنیم که برای تعمیر موتور جارو برقی حتما از تعمیرکاران مجرب جارو برقی کمک دریافت نمایید. ( به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی آشنا شوید . )

نحوه تعویض بلبرینگ جارو برقی

در صفحه آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی به نحوه تعویض بلبرینگ جاروبرقی میپردازیم :

  • باز کردن موتور جارو برقی

باز کردن موتور جاروبرقی

برای اینکه موتور جارو برقی را باز کنید ابتدا لوله جارو برقی ، کیسه زباله و فیلتر های جارو برقی را از جای خود خارج کنید. سپس یک پوشش بر روی اجزا داخلی وجود دارد که باید با پیچ گوشتی چهار سو باز شود تا اجزا داخلی مشاهده شوند. توصیه می کنیم مبرد الکترونیکی را هم از جای خود باز کنید تا آسیب نبیند البته نیازی نیست کامل از جای خود خارج شود  و یا جدا شود تنها پیچ های بدنه را باز کنید و به همراه سیم های متصل شده به آن به سمتی هدایت کنید.

جایگاه موتور جارو برقی در جارو برقی های مختلف ممکن است متفاوت باشد. از این رو اگر موتور در زیر قسمت های دیگر قرار داشت باید این اجزا باز شوند. بهتر است با دوربین گوشی خودتات از هر قطعه یک عکس بگیرید تا در زمان بستن جارو برقی با مشکل مواجه نشوید. سپس با رسیدن به موتور پیچ های آن را باز کنید و موتور را از جای خود با احتیاط خارج کنید.

  • خارج کردن بلبرینگ ها

خارج کردن بلبرینگها

یک صفحه محافظ فلزی در انتهای موتور وصل شده است و فن پشت آن قرار گرفت هاست. این صفحه دارای دو پیچ است که باید باز شده و جدا شود.سپس مهره فن را باز کنید و فن را جدا کنید. باز هم تاکید می کنیم که همه مدل ها به یک شکل نیستند و ممکن است طریقه باز کردن فن متفاوت باشد و یا مهره راست گرد باشد.

قسمت بعدی معمولا زغال های  کربنی موتور است که معمولا با سر سیم خودشان باز می کنند. در این مرحله به یاد داشته باشید که زغال ها را هم بررسی کنید تا اگر احیانا کوتاه شده اند به یکباره تعویض کنید. در نظر داشته باشید که هر دو زغال را باید با هم تعویض کنید . قطعه بعدی استاتور است که باید به آرامی بیرون بکشید .استاتور یک بست فنری دارد که با فشاری به سمت پایین معمولا رها می شود و می توانید آن را خارج کنید. اسن استاتور ها  یک کنترلر هم با خود دارند که باید به همراه استاتور بیرون آورده شوند. به یاد داشته باشید  هر قسمت ممکن

است واشری داشته باشد که نباید گم کنیدو  یا جای آن را فراموش کنید.

یک حلقه نوار مسی به نام کوموتاتور در قسمت انتهایی است که به دلیل نازک بودن ممکن است فراموش کنید آن را خارج کنید. کوموتاتور را بیرون بیاورید و حتما تمیز کنید. یکی از عمده ترین دلایل خرابی موتور جارو برقی کثیف شدن این قطعه است.

بلبرینگ ها در دو سر ابتدا و انتهای روتور وصل شده اند. با چند ضربه آرام به بلبرینگ های خراب و یا با فشار پیچ گوشتی  بلبرینگ ها از جای خود خارج می شوند. در نظر داشته باشید در هنگام تعویض بلبرینگ ها حتما باید از بلبرینگ های اصلی و اورجینال خود جارو برقی استفاده شود و نکته دیگر اینکه بهتر است هر دو بلبرینگ تعویض شود.

بلبرینگ های جدید را پس از تمیز کردن شافت استاتور با فشار در و به همان طریق که بلبرینگ ها را خارج کردید جا بزیند.

وقتی موتور جارر برقی را تا این حد باز می کنید توصیه می شود همه قسمت ها را به خوبی تمیز کنید و دوباره سر جای خود وصل کنید.

به همان طریق که قطعات را باز کرده بودید دوباره سر جای خود به ترتیب ببندید و جارو برقی را راه اندازی کنید .

ذکر این نکته اهمیت زیادی دارد که یکی از عمده ترین دلایلی خرابی بلبرینگ های جارو برقی تعویض دیر به دیر فیلتر هوا جارو برقی می باشد. این موضوع باعث می شود که گرد و غبار و آلاینده به دور فن رخنه کننده و حرکت فن را با اختلال رو به رو کنند و نتیجتا باعث حرکت نا منظم فن و خرابی بلبرینگ جاروبرقی شوند.


برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت